Balon Turları
CaveArt Otel Kapadokya

Kapadokya’da harika bir balayı geçirmeyi düşünüyorsanız balon turunu da muhakkak planlarınız içerisine dahil etmeniz gerekir. Yükseklik korkunuz yoksa veya özel bir rahatsızlıktan dolayı bu aktiviteden çekinmiyorsanız dünyaca ünlü balon turunu en az bir kere denemelisiniz.

Kapadokya balon turu;dünyanın çeşitli otoriteleri tarafından yapılabilecek en güzel tatil aktiviteleri arasında gösterilmektedir. Buna ek olarak, Kapadokya’da dünyanın en iyi ve yoğun balon turu parkuru bulunmaktadır. Sıcak hava balonları sayesinde harika bir turun içerisinde yer alabilirsiniz. Her gün güneş doğmadan evvel yüzlerce sıcak hava balonlarından oluşan konvoy ile Kapadokya’nın hayran kalacağınız güzelliklerine kuşbakışı bakabilirsiniz. Balon turu; sizin için eşsiz ve rüya gibi bir aktivite olarak kalacaktır.

Kapadokya balon turu sayesinde Kapadokya’nın muhteşem vadileri ve peribacaları üzerinden gün doğumunu izleme şansına erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra, karşılaşacağınız sürprizler bununla sınırlı değil! Balon turunun ardından son derece güzel bir kutlamayla bu özel günü taçlandıracaksınız. Son olarak sertifika alarak bu aktivitenizi her zaman hatırlamanızı sağlayacak bir belgeye sahip olacaksınız! 

ATV Turları
CaveArt Otel Kapadokya

Balayınızı yalnızca oturarak ve manzarayı seyrederek geçirmek istemiyorsanız bu aktivite tam size göre! ATV turları sayesinde macera ve adrenalin ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacaksınız. Şehir hayatından bıktıysanız ve trafik çilesiyle ilgili bir şey duymaya dahi tahammülünüz yoksa ATV turları sizi bekliyor. İnanılmaz enerji depolayacağınız bir günün ardından iyi ki bu aktiviteyi yapmışım diyeceksiniz!


Özel bir araçla yapılan outdoor spor türü olan ATV turu görüp görebileceğiniz en adrenalin dolu aktivite olarak dikkat çekmektedir. Arazi için özel olarak üretilen araçlar ile dağ ve tepeleri hiçbir zorluk çekmeden aşmayı başarabilirsiniz. ATV turlarının bir diğer özelliği ise isteğinize bağlı olarak süresinin değişmesidir. Bir başka deyişle, isterseniz 1.5, isterseniz de altı saatlik bir tura katılabilirsiniz. Çamurlara batarak ve tepelere tırmanarak yapacağınız bu aktivitenin süresi tamamen size bağlı!

ATV turlarına katılmak için bazı özel şartlar da bulunuyor! Her şeyden önce, 17 yaşını doldurmanız gerekir. Bunun yanı sıra, çok sürmeyen teorik ve pratik eğitimlere de katılmalısınız. Bir sonraki aşamada ise adrenalin sizi bekliyor. 

At Turları
CaveArt Otel Kapadokya

Kapadokya’nın Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi olarak geçtiğini biliyor muydunuz? Bu noktada, balayı için Kapadokya’yı tercih ettiyseniz bölgenin en popüler aktivitesi olan at turlarına da muhakkak katılmalısınız. Nakış misali peribacaları ile örülü vadilerde koşturmak, arkanızda tozdan bulutlar bırakmak, yerdeki nal izleriyle orada olduğunuzu belli etmek, geçmişi çok eskilere dayanan bu coğrafyada tarihi solumak istiyorsanız tercihiniz kesinlikle at turları olmalıdır.

Unesco Dünya Mirasları listesinde bulunan Kapadokya’yı keşfetmek için yapabileceğiniz en güzel aktivitelerin başında at turları gelmektedir. Bu sayede, bölgenin efsunlu özüne karışma şansını elde edersiniz. Bu güzel atların sırtında dalgalanarak belki de bu coğrafyanın ne kadar harika olduğunu deneyimleme şansına erişeceksiniz.

Kapadokya at turlarına katılmak için herhangi bir binicilik tecrübesine sahip olmak zorunda değilsiniz. Ata ilk kez binecek olsanız bile kısa süren bir eğitimin ardından at turu için hazır hale geleceksiniz. Bu aktivitede güvenlik önlemlerinin en üst seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, rota genel olarak aynı olsa da isteğinize göre farklı seçenekler de sunulmaktadır. 

Türk Geceleri
CaveArt Otel Kapadokya

Anadolunun farklı bölgelerinden derlenen halk dansları, yerel halkların günlük yaşam ve kültürel zenginliklerini yansıtmaktadır. Ekip ruhu ile kişisel beceri oluşturduğu ritim ve sistem, renk ve müzik uyumu ile dansları dönüşür. Zengin kültürümüzden bazı örnekler vardır :"Türk Gecesi" geleneksel müzik töreni, halk dansları (folklor), animasyonlar ve dansöz gösterisi.